Kia Sportage

Wszystko o modelu Kia Sportage

Wszystkie modele Kia

Kia Sportage

Kia Sportage to obok modelu Sorento kolejna terenówka koreańskiej marki. Kia Sportage jest mniejsza od brata i bardzo różni się od pierwszych wersji z początku lat 90-tych. Moda na SUV'y niestety wymusiła także na modelu Kia Sportage zmiany wizerunkowe, które sprawiły, że nowe egzemplarze nie nadają się do jazdy w bardziej wymagających terenach. Na pewno Kia Sportage wychodząc z niszowej klasy i plasując się w segment aut rekreacyjnych stała się poważnym konkurentem dla Nissana X-Trail, Hyundaia Tucson czy też Toyoty RAV4.Kia Sportage - ostatnie informacje

Ponad 3800 Sportage'ów do serwisu

Możliwe źle działanie pasów bezpieczeństwa kierowcy jest przyczyną rozpoczęcia kampanii serwisowej przez Kię. W ramach tej akcji koreański producent wezwie do siebie 3838 aut.

Czytaj wiadomość

Kia Sportage po liftingu w Genewie

Odświeżony Sportage pojawi się na salonie samochodowym w Genewie, ale auto już jest dostępne u polskich dilerów. Cena startuje od 69 990 złotych.

Czytaj wiadomość

Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

W 2013 roku na Starym Kontynencie zarejestrowano 337 972 samochody marki Kia. Najlepszy wynik uzyskały modele Sportatge oraz cee'd.

Czytaj wiadomość

Czytaj również

 • Seat szykuje pierwszego w historii SUVa
 • Duża akcja serwisowa Kii
 • Masz Kię? Uwaga na usterki!
 • Kia Sportage: Czołówka segmentu

Wszystkie wiadomości

Kia Sportage - testy redakcji mojeauto.pl

Kia Sportage: Czołówka segmentu

Ten samochód na naszym rynku odniósł duży sukces i z tym faktem zgodzą się nawet fani niemieckiej motoryzacji, którzy zazwyczaj najgłośniej krytykują koreańską markę. Sukces tego auta to głównie design. To stylistyka sprawia, że SUVy są tak popularne. 

Czytaj test Kia Sportage

Czytaj również

 • Kia Sportage: Kolejny as z koreańskiej talii
 • Kia Sportage: Koreańczyk ze słowacką duszą

Wszystkie testy redakcyjne

Kia Sportage- testy zderzeniowe Euro NCAP

Kia Sportage

Wynik ogólny:11

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:

93%

Bezpieczeństwo dzieci:

86%

Bezpieczeństwo pieszego:

49%

Wspomaganie bezpieczeństwa:

86%

Zobacz test zderzeniowy Kia Sportage

Kia Sportage - raport awaryjności Dekra

Kia Sportage

bez usterek

bez usterek

83.31 %

nieznaczne usterki

nieznaczne usterki

11.94 %

poważne usterki

poważne usterki

4.69 %

Zobacz raport awaryjności dla Kia Sportage

Kierowcy oceniają

Kia Sportage

Łączna ocena: 4.52

Liczba ocen: 94

Czy warto kupić: Tak (93.00%)

 

Prowadzenie: 4.61

Silnik: 4.40

Komfort jazdy: 4.52

Jakość i awaryjność: 4.54

Zobacz opinie o Kia Sportage

Najciekawsze opinie o Kia Sportage

 • Kia Sportage 2007-2010

  kia - w 2009 kupiłam kia sportage i jestem zadowolona . Auto całkowicie bez awaryjne

  Zobacz opinię

 • Kia Sportage 2007-2010

  kia - w 2009 kupiłam kia sportage i jestem zadowolona . Auto całkowicie bez awaryjne

  Zobacz opinię

 • Kia Sportage 2010-

  Jezeli szukasz bardzo dobrego auta w dobrej cenie to jest to ten model. - Jezdzilem wieloma markami samochodow, przewaznie kupowanymi u dilerow w Polsce i musze przyznac szczeze ze Kia zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Jezdzilem Jeepem wranglerem ale to niestety...

  Zobacz opinię

 • Kia Sportage 2010-

  Polecam - Mam Sportage III od stycznia br. i jestem mile zaskoczony komfortem jazdy i spalaniem, przy spokojnej jeździe po mieście 7,7l! to szok. Koreańce z Peterem Schreyerem zrobli kosmiczny krok w...

  Zobacz opinię

 • Kia Sportage 2010-

  Świetny samochód, kierowcy i przechodnie ciągle się za nim oglądają. - Jeżdxiłem Astrą_3, przesiadka na suva to poziom wyżej. W Astrze_4 za podobne, dodatkowe wyposażenie takie jak w Spotage musiałbym zapłacić około 12.000 zł, a tutaj za porównywalną cenę...

  Zobacz opinię

Kia Sportage w galeriach zdjęć

Kia Sportage - filmy video

Kia Sportage - forum

Ostatnie wypowiedzi na Forum mojeauto.pl

 • Sportage: Czujniki w kołach

  Prawdopodobnie Kie mają taki sam układ. Troszeczkę teorii: UKŁADU MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH (TPMS)
  1. Opis:
  AL: Autorejestracja (Auto Learning)
  CAN: Magistrala CAN (Controller Area Network)
  TPMM: Elektroniczny moduł sterowania układem TPMS (Tire Pressure Monitoring Module)
  IC: Tablica wskaźników (Instrument Cluster)
  LF: Niska częstotliwość (Low Frequency)
  LFI: Inicjator niskiej częstotliwości (Low Frequency Initiator)
  MIL: Lampka sygnalizacji usterek (MIL) (Malfunction Indicator LED)
  RF: Częstotliwość radiowa (Radio Frequency)
  WE: Elektronika koła (Wheel Electronic)
  WU: Moduł koła (Wheel Unit)
  Układ TPMS monitoruje ciśnienie i temperaturę panujące w każdej z opon pojazdu i odpowiada za rozpoznawanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznej. W przypadku wykrycia nieprawidłowego ciśnienia lub temperatury, moduł układu włącza jedną z dwóch lampek ostrzegawczczych układu na tablicy wskaźników oraz jedną lub więcej diod LED wskazujących konkretne opony pojazdu. Jednocześnie moduł TPMM monituje prawidłowość sygnałów wejściowych i wyjściowych układu. Układ TPMS monitoruje ciśnienie opon również na postoju.
  Moduł TPMM analizuje dane przesyłane przez czujniki układu, na ich podstawie określa stan opon i w przypadku wykrycia nieprawidłowości wysyła przez magistralę CAN sygnały ostrzegające kierowcę.
  2. Funkcje układu
  Wartości progowe ostrzegania
  Ostrzeganie zwykłe
  Moduł ma zapisane w pamięci wartości progowe ciśnienia opon, których zmiana nie może wynikać wyłącznie ze zmian temperatury, a zatem wskazuje na nieprawidłowość, o której należy poinformować kierowcę. Wartości te dotyczą zarówno opon kół przednich, jak i opon kół tylnych pojazdu. Jeżeli ciśnienie w oponie danego koła jest niższe od ciśnienia minimalnego dla opony tego koła, na tablicy włącza się lampka ostrzegawcza układu TPMS oraz wskazanie danej opony. Ostrzeżenie włącza się, jeżeli ciśnienie w oponie wynosi 211 [kPa] lub mniej.

  Układ TPMS może ostrzegać o zbyt niskim ciśnieniu w oponie, którego powodem może być bardzo niska temperatura zewnętrzna.

  Szybka utrata ciśnienia
  Funkcja ta dostępna jest wyłącznie podczas jazdy – nie jest dostępna na postoju. Dzięki temu układ nie ostrzega o znacznym spadku ciśnienia, kiedy na postoju z opony spuszczane jest powietrze.
  W przypadku wykrycia gwałtownego spadku ciśnienia w oponie, czujnik danego koła wysyła specjalny sygnał. Po odebraniu takiego sygnał moduł układu czeka na przesłanie drugiego sygnału tego typu, obliczając na ich podstawie szybkość spadku ciśnienia. Jeżeli ciśnienie spada o ponad 20 [kPa/min], kierowca ostrzegany jest o szybkim spadku ciśnienia w oponie z opóźnieniem nieprzekraczającym 60 [s].
  Inicjalizacja
  W fazie inicjalizacji moduł układu TPMS określa, które czujniki kół należą do danego pojazdu.
  W pamięci modułu zapisane są identyfikatory czujników, na podstawie których moduł określa, czy odbierane sygnały radiowe wysyłane są przez czujniki tego pojazdu.
  Moduł analizuje wyłącznie sygnały czujników należących do danego pojazdu i ignoruje sygnały czujników zamontowanych w innych pojazdach.
  Inicjalizacja składa się z dwóch faz: auto-rejestracji i auto-lokalizacji.
  1. faza inicjalizacji: auto-rejestracja
  Auto-rejestracja (AL – Auto Learning) rozpoczyna się za każdym razem, kiedy najpierw pojazd stoi wystarczająco długo, by można było zmienić lub przełożyć koło, a następnie jedzie ponownie z prędkością, która powoduje wysyłanie sygnałów przez czujniki układu TPMS.
  Podczas auto-rejestracji moduł sterujący układem analizuje wszystkie sygnały identyfikacyjne, odebrane od czujników i rozpoznaje, na zasadzie oceny statystycznej, kody identyfikacyjne wysłane przez czujniki zamontowane w pojeździe. Jeżeli rozpoznawane są nowe (nieznane) kody ID, ich dalsze pojawianie się jest od tej pory monitorowane.
  Aby odróżnić sygnały czujników zamontowanych w danym pojeździe od sygnałów wysyłanych przez czujniki sąsiednich pojazdów, w tej fazie moduł porównuje przyspieszenie kół wykrywane przez czujniki układu z prędkością pojazdu.
  Jeżeli pojazd jedzie z prędkością powyżej 25 [km/h], moduł określa czujniki zamontowane w pojeździe po odebraniu 8 sygnałów radiowych czujników.
  2. faza inicjalizacji: auto-lokalizacja
  W tej fazie moduł układu TPMS dokładnie określa lokalizację czujników w pojeździe.
  Dokonywane to jest w oparciu o analizę charakterystyk fal radiowych o częstotliwości 125 [kHz], wysyłanych przez czujniki. Fale te są odbierane przez moduł TPMM.
  Lokalizacja czujników odbywa się na zasadzie klasyfikacji sygnałów identyfikacyjnych czujników, w następującej kolejności:
  0. Koło lewe przednie
  1. Koło prawe przednie
  2. Koło prawe tylne
  Po aktywacji inicjatorów układ czeka na potwierdzenie, czy czujniki kół wysyłały sygnały po sygnale inicjującym, wysłanym przez czujnik lewego przedniego koła. Po odebraniu takiego potwierdzenia, dany sygnał identyfikacyjny przyporządkowywany jest do zainicjowanego czujnika koła.
  Lokalizacja czujnika koła, który wysłał sygnał nie po sygnale inicjującym czujnika lewego przedniego koła, określana jest po fazie auto-rejestracji.
  Rejestracja czujników
  Uwaga
  Jeżeli po wymianie czujnika lub odbiornika układu TPMS nie zostanie przeprowadzona rejestracja czujnika/czujników za pomocą skanera GDS, układ TPMS nie działa.

  1. Podłączyć skaner GDS do pojazdu i wprowadzić numeru VIN i model pojazdu
  2. Wybrać model pojazdu i przeprowadzić procedurę rejestracji, zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie skanera GDS.
  Uwaga
  Podczas wykonywania wszelkich czynności przy oponach należy uważać, by nie uszkodzić czujników układu TPMS — przede wszystkim NIE WOLNO odkręcać nakrętek ani wpychać czujników w koła, ponieważ może to doprowadzić do ich uszkodzenia.
  a. Przed założeniem opony należy upewnić się, czy czujnik układu TPMS jest prawidłowo zamontowany i przykręcony do obręczy.
  b. Otwór wlotowy powietrza do czujnika nie może być nawet w najmniejszym stopniu
  zasłonięty przez smar, olej, pył ani żadne ciało obce.
  c. Uważać, by nie uderzyć ani nie zaczepić żadnym narzędziem o czujnik układu TPMS.
  d. Uważać, by podczas zakładania opona nie naciskała czujnika – może się z nim stykać
  dopiero po założeniu opony na obręcz.

  To tak z grubsza, jak widać musisz sie udać do ASO Kii oni posiadają program który usunie twoją dolegliwość.

  marko1 - 2015-01-25 12:02:48

 • Sportage: Na uruchomionym silniku nie wrzuca biegów

  Domyślam sie,że chodzi o skrzynię manualną,ale proponuję na początek diagnozę w ASO czy nawet w zwykłym warsztacie czy skrzynia nie jest do wymiany. Jeżeli będziesz potrzebował części to u nas znajdziesz ich szeroki wybór.

  Sklep-Kia_pl - 2014-12-17 15:33:29

 • Sportage: Na uruchomionym silniku nie wrzuca biegów

  Witam, gdy uruchomie silnik nie wrzuca biegów, gdy jest zgaszony wrzuca biegi normalnie. Proszę o pomoc

  Mietek - 2014-08-11 11:48:35

 • Sportage: Problem z biegami

  Podczas jazdy często wyskakuje mi 4 bieg, reszta jest ok.

  Kamil - 2014-08-03 12:38:36

 • Sportage: Przeguby

  Akurat tak się składa,że zajmujemy się częściami do Kia więc chętnie pomożemy podczas wyboru,służymy swoją radą:)

  Sklep-Kia_pl - 2014-07-15 13:45:40

 • Sportage: przegub skrzyni biegów

  przegub 495921F800 to jest symbol jaki jest mi potrzebny

  Kamil - 2014-07-30 17:27:12

 • Sportage: Zbiornik paliwa

  Proponuję kupić nowy kiedy to masz pewność i gwarancję tego co masz,zobacz na Sklep-Kia.pl chętnie pomożemy i doradzimy.

  Sklep-Kia_pl - 2014-07-15 13:55:22

 • Sportage: Kia sportage stukot

  Witam ,podczas jazdy słyszę metaliczny dżwięk tak jakby osłona termiczna była lużna sprawdzałem i wszystko jest ok. Dżwięk prawdopodobnie wydobywa się ze skrzyni biegów.Czy w skrzyni powinno wymieniać się olej.

  Ryszard - 2014-04-16 19:50:05

 • Sportage: Pierwszy sevis

  Najprościej sprawdzić w dokumentach jakie są warunki gwarancji,ale tego limitu raczej nie przekraczaj bo potem mogą być tego konsekwencje. Przegląd służy też bezpieczeństwu,pamiętaj o tym.

  Sklep-Kia_pl - 2014-12-17 15:36:29

 • Sportage: Pompa paliwa

  Jeżeli nie masz doświadczenia z dziedziny mechaniki to samemu lepiej się za to nie bierz,ponieważ możesz narobić więcej szkód niż korzyści i polecam udac sie do serwisu z wlasnymi częściami,które kupisz w sklepie internetowym i będzie znacznie taniej.

  Sklep-Kia_pl - 2014-07-15 13:57:56

Dodaj swój wątek Przejdź do forum Kia Sportage

Konfigurator samochodów osobowych

Konfigurator samochodów osobowych:

Kia Sportage

Zobacz listę wszystkich wersji samochodów Kia Sportage.

samochody używane

Sprawdź oferty samochodów używanych Kia Sportage:

Zobacz listę wszystkich dostępnych samochodów używanych Kia Sportage

Ostatnie oferty

Wszystkie oferty używanych Kia Sportage

Sprawdź również


Kia Sportage - finansowanie zakupu


Kia Sportage - katalog

Wszystkie wersje tego modelu:

Więcej


Kia Sportage - dane techniczne, wymiary, masy

Kia Sportage - dane techniczne
Kia Sportage - wymiary i masy

98820

Kia Sportage - opony

Oryginalne rozmiary opon dla modeli Kia

Kia SportageSportage (JA) 99-04:
205/70R15  

Wszystkie rozmiary opon

Kia SportageSportage (JE) 04-:
215/65R16  

Wszystkie rozmiary opon

Rozmiary opon dla wszystkich modeli Kia Sportage

Kup opony do Twojego modelu Kia

Opony Kia Sportage - więcej ofert

Kia Sportage - części samochodowe

Części samochodowe

Kia - inne modele tej marki

Osobowe

 • Kia Carens - wszystko o modelu
 • Kia cee'd - wszystko o modelu
 • Kia Optima - wszystko o modelu
 • Kia Picanto - wszystko o modelu
 • Kia Rio - wszystko o modelu
 • Kia Sorento - wszystko o modelu
 • Kia Soul - wszystko o modelu
 • Kia Venga - wszystko o modelu

Pozostałe

 • Kia Borrego - wszystko o modelu
 • Kia Carens - wszystko o modelu
 • Kia Carnival - wszystko o modelu
 • Kia Ceed - wszystko o modelu
 • Kia Cerato - wszystko o modelu
 • Kia Ceres - wszystko o modelu
 • Kia Clarus - wszystko o modelu
 • Kia Forte - wszystko o modelu
 • Kia Joice - wszystko o modelu
 • Kia K 2500 - wszystko o modelu
 • Kia K 2700 - wszystko o modelu
 • Kia K 2900 - wszystko o modelu
 • Kia Magentis - wszystko o modelu
 • Kia Opirus - wszystko o modelu
 • Kia Pregio - wszystko o modelu
 • Kia Pride - wszystko o modelu
 • Kia Retona - wszystko o modelu
 • Kia Rocsta - wszystko o modelu
 • Kia Sedona - wszystko o modelu
 • Kia Sephia - wszystko o modelu
 • Kia Shuma - wszystko o modelu
 • Kia Spectra - wszystko o modelu
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2015