Peugeot 407

98038

Inne modele tej marki

Finanse

Peugeot 407 - forum motoryzacyjne - dyskusje kierowców

Forum Peugeot 407 - dyskusje o modelu 407. Opinie kierowców, porady, problemy techniczne, słowem wszystko o samochodach Peugeot 407.

Dodaj swój wątek Przejdź do Forum Peugeot 407

Forum Peugeot 407: Brak oświetlenia tylnej lampy

Liczba wszystkich odpowiedzi: 1

Ostatni post:

Witam . Po odpaleniu silnika pojawił się alarm oświetlenia tylnej lampy . Niestety to nie problem spalonej żarówki , bowiem nie działa cała lampa . Wnętrze lampy suche , kable całe , masa podpięta , styki ok . Proszę o poradę.

Tomek - 2014-04-17 12:12:26

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: slabe cisnienie oleju w silniku

Liczba wszystkich odpowiedzi: 2

Ostatni post:

witam nmam taki problem z peugeotem 407sw hdi 1.6 nZapalila mi sie lampka ze jest za male cisnienie oleju w silnikungdzie rowniez sprawdzilem stan oleju i jest okna tak pozatym przy zapalonym silniku cos bardzo mocno klekoczenbardzo prosze o rade co to moze bycnz powazaniemnadione40

adione40 - 2014-04-12 23:13:18

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Dymi szarpie dlawi sie i gasnie

Ostatni post:

Witajcie,czy ktos z was mial objawy w swoim 407 2.0 hdi ,ze po kilku godzinnym postoju na mrozie,po odpaleniu szarpie nim dlawi sie i nie wazne czy dodamy gazu czy tez nie zaraz zgasnie,i tak dzieja sie srednio raz lub 2 razy na tydzien? Przepustnice juz wymienilem byla uszkodzona nie dzialala poprawnie jedna klapka,teraz wymienilem elektrozawor sterujacy przepustnica ktory tez byl uszkodzony na nowy,i nic dalej problem nie ustapil.npozdrawiam Mariusz

Mariusz P - 2014-04-12 16:23:33

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: zbiornik paliwa

Liczba wszystkich odpowiedzi: 0

Ostatni post:

jaka pojemnosc ma zbiornik paliwa w peugeot 407 1,6.

andrze - 2014-04-05 15:37:41

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wentylator

Ostatni post:

kiedy jade szybciej załancza sie wentylator i samochod zaczyna głosniej chodzic.temperatura jest ok .peugeot 407 .1,6 2004 rok

andrzej - 2014-04-05 13:14:44

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: zimny nie pali

Liczba wszystkich odpowiedzi: 3

Ostatni post:

witam mam 407 1.6hdi zimny nie chce odpalac swiece nowe przekaznik swiec wymieniony i nic jak prysne w rure samostartu to pokreci i odpali prosze opomoc dzieki

aspire68 - 2014-03-18 19:01:23

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: przekaźnik świec żarowych strzela na ciepłym silniku

Ostatni post:

witam mam problem z przekaźnikiem świec żarowych mianowicie na rozgrzanym silniku strzela wymieniłem na nowy i jest to samo przekaźnik rozładowuje akumulator 2-3 godz akumulator ma miesiąc co to moze byc?? pomocy

patryk 407 - 2014-03-18 18:45:45

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: witam.moj 407 co jakieś 200 km szarpie, strasznie kopci i skaczą obroty.tak sie dzieje po wycieciu fap

Ostatni post:

witam.mam problem z 407 z ktorym nie potrafie sobie poradzić a mianowicie około 4 miesiące temu usunąłem fap i od tamtego czasu co jakies 200 km samochód zaczyna szarpać, skaczą obroty i stasznie kopci.po przejechaniu paru kilometrów wyłącze silni, ponownie go uruchomie i jest wszystko ok.ale powtarza sie to co jakieś 200 km.prosze o pomoc bo mechanicy nie potrafią okreslić co mu jest. z góry dziękuje

bartek - 2014-03-18 16:03:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Brak mocy po rozgrzaniu Peugeot 407 SW 2.0 HDi 2005r.

Liczba wszystkich odpowiedzi: 4

Ostatni post:

A więc może miał ktoś z was taki problem albo wiecie jak można go usunąć a mianowicie gdy silnik jest zimny auto przyspiesza elegancko ma moc i w ogóle ale np po przejechaniu jakichś 4-5 km gdy silnik już się troche rozgrzeje i gdy przyspieszam to nagle zaczyna brakowac mu mocy.Gdy go zgaszę i znowu uruchomię to ma moc ale po przejechaniu ok 2km znowu zaczyna brakować mocy.Paliwo zawsze lane verva diesel więc kwestia złego paliwa odpada filtr FAP był czyszczony.Co może mu pomóc.Dzięki za wszelkie wskazówki jak się z tym problemem uporać.Pzdr.

damian - 2014-03-18 15:17:03

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Co ile wymiana rozrządu w Peugeot 407 SW 2.0 HDi 2005r

Ostatni post:

Witam tak jak w temacie co ile km powinno się zmieniać pasek rozrządu w tym silniku i jakie elementy wchodza w skład zestwu naprawczego.

Damian - 2014-03-11 19:36:26

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: ABS/ESp

Liczba wszystkich odpowiedzi: 7

Ostatni post:

Witam może ktoś pomoże? dziś byłem u mechanika bo od dłuższego czasu pali mi się kontrolka ABS/ESP po podłączeniu komputera okazuje się, że wszystko jest ok komputer nie widzi żadnego błędu a KONTROLKA ŚWIECI może ktoś coś doradzi co robić z tym fantem POZDRAWIAM

mrowaj - 2014-03-07 22:30:03

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: PILNE

Ostatni post:

Mam Peugeota 407 1.6 dizel ,gdy rozpędzam się od 80km/h do 90KM/h bardzo buja mi przodem ,wręcz aż drży podłoga , mówią ,że to pół oś ale to nic nie dało bo wymieniłem robi to nadal , wyważyłem również alufelgi i wyprostowałem , opony mam wymienione. Proszę o pomoc .

Rafal - 2014-03-07 22:02:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Majówka Party Camp - Imprezowe wyjazdy studenckie !

Ostatni post:

Organizatorzy największych wyjazdów studenckich w całej Europie zapraszają do zapoznania się z tegoroczną ofertą imprezowych majówek studenckich 2014!nnSzczegółowych informacji szukaj na naszej stronie: www.majowkapartycamp.pl !nnTerminy Wyjazdów:nnPARTY & RELAX PROGRAM!nCHORWACJA! - Już od 679 zł TERMIN: 28.04 - 4.05.2014nnHISZPANIA! - Już od 879 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnGRECJA! - Już od 799 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnCOOLTURA & RELAX PROGRAM!nEUROTRIP Z LAZUROWYM WYBRZEŻEM! - Już od 1169 zł TERMIN: 25.04 - 5.05.2014nnEUROTRIP - PARYŻ! - Już od 1209 zł TERMIN: 25.04 - 5.05.2014 nnBAŁKANTRIP! - Już od 979 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnnWięcej informacji: nhttp://www.majowkapartycamp.plnnPARTY CAMP TO RÓWNIEŻ:n> Tysiące studentów tylko z Majówka Party Camp !n> Zniżki studenckie !n> Całodobowa integracja podczas wyjazdów!n> Zapraszamy studentów z całej Polski!n> Najlepsze warunki noclegowe i atrakcje fakultatywne!nnUWAGA!nnNie musisz być studentem aby uczestniczyć w wyjeździen- warunkiem koniecznym jest ukończone 18 lat.nnZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY STUDENTÓW Z CAŁEJ POLSKI:nnJeżeli masz ciekawe pomysły na współpracę lub jeżeli chciałbyś zostać koordynatorem naszego wyjazdu, uczestniczyć w specjalnym programie partnerskim, promować wydarzenie wśród swoich znajomych i na uczelni, to nie zwlekaj i skontaktuj się z koordynatorem promocji:nnE-mail: biuro@partycamp.pl

Kasia - 2014-03-07 14:26:37

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Majówka Party Camp - Imprezowe wyjazdy studenckie !

Ostatni post:

Organizatorzy największych wyjazdów studenckich w całej Europie zapraszają do zapoznania się z tegoroczną ofertą imprezowych majówek studenckich 2014!nnSzczegółowych informacji szukaj na naszej stronie: www.majowkapartycamp.pl !nnTerminy Wyjazdów:nnPARTY & RELAX PROGRAM!nCHORWACJA! - Już od 679 zł TERMIN: 28.04 - 4.05.2014nnHISZPANIA! - Już od 879 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnGRECJA! - Już od 799 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnCOOLTURA & RELAX PROGRAM!nEUROTRIP Z LAZUROWYM WYBRZEŻEM! - Już od 1169 zł TERMIN: 25.04 - 5.05.2014nnEUROTRIP - PARYŻ! - Już od 1209 zł TERMIN: 25.04 - 5.05.2014 nnBAŁKANTRIP! - Już od 979 zł TERMIN: 26.04 - 4.05.2014nnnWięcej informacji: nhttp://www.majowkapartycamp.plnnPARTY CAMP TO RÓWNIEŻ:n> Tysiące studentów tylko z Majówka Party Camp !n> Zniżki studenckie !n> Całodobowa integracja podczas wyjazdów!n> Zapraszamy studentów z całej Polski!n> Najlepsze warunki noclegowe i atrakcje fakultatywne!nnUWAGA!nnNie musisz być studentem aby uczestniczyć w wyjeździen- warunkiem koniecznym jest ukończone 18 lat.nnZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY STUDENTÓW Z CAŁEJ POLSKI:nnJeżeli masz ciekawe pomysły na współpracę lub jeżeli chciałbyś zostać koordynatorem naszego wyjazdu, uczestniczyć w specjalnym programie partnerskim, promować wydarzenie wśród swoich znajomych i na uczelni, to nie zwlekaj i skontaktuj się z koordynatorem promocji:nnE-mail: biuro@partycamp.pl

Kasia - 2014-03-07 14:26:35

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Ściszanie radia podczas jazdy w 407 sw

Ostatni post:

WitamnPodczas jazdy w moim peugeot 407 sw ścisza mi sie radio samoczynnie i nie wiem kompletnie dlaczego... Proszę o pomoc!nPozdrawiam

Grześ - 2014-03-06 17:35:36

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: hamowanie

Ostatni post:

witam podczas gwaltownego hamowania blokuja mi sie kola co jest normalne ale gdy puszczam pedal hamulca nadal go trzyma do momentu wytracenia predkosci praktycznie do zera 10km/h i sam odblokuje czy to normalne? a podczas tego hamowania samochod lapie kierunek jazdy tak jak krece kierownica! dlaczego nie odbija go predzej ? zna ktos ten temat?? pozdrawiam

oktanek@poczta.fm - 2014-02-21 21:30:44

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Planuje zakup Peugeot-a 407/2004

Liczba wszystkich odpowiedzi: 5

Ostatni post:

Jak w temacie.nZ uzyskanych informacji (raczej pewnych) autko ma swoje lata, jednak przebieg niewiele ponad 70 tys. serwisowane, salon Polska, bogate wyposażenie, stan idealny.nZnalazłem to forum i coraz mniejszą mam ochotę wchodzić w Peugeota.nDlaczego?nAno jak wynika z zapytań jest to samochód wyjątkowo awaryjny pod względem jakości i usterkowości elektroniki.n1.Mam wielką prośbę do posiadaczy tego autka aby podpowiedzieli mi czy faktycznie ta elektronika jest tak słaba, czy to tylko moje odczucie.n2.Inne mankamenty.n3.Interesuje mnie cena tego rocznika.nDziękuje za wszelkie informacje.nPozdrawiam.

W50 - 2014-02-08 17:03:01

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: parkotronic

Ostatni post:

2,0 136 km - problem z parkotronickiem: na kompie wszystko ok, styki przeczyszczone, ale nie działa. Miał ktoś taki przypadek? Dzięki

pezet - 2014-02-05 21:23:19

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: silnik przerywa na niskich obrotach

Ostatni post:

mam taki problem w 407 - na wolnych obrotach silnik pracuje równo nw czasie jazdy silnik zaczyna przerywać samochód jedzie skokami tak jakby nie dostawał mieszanki przy dodaniu gazu i większych obrotach problem znika

Janusz - 2014-02-05 13:03:19

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407 SW bagażnik się nie otwiera

Ostatni post:

Witam.nMam problem z otwarciem klapy bagażnika w 407 SW. Problem polega na tym, że po skończonej jeździe zamek bagażnika się nie odblokowuje. Przy wciśnięciu klameczki nie ma żadnej reakcji zamka cisza, nie otworzę bogażnka. Dopiero jak zamknę auto z pilota i otworzę, to bagażnik mogę otwierać i zamykać ręcznie ile razy chcę,zamek działa normalnie, dopóki zaś gdzieś nie pojadę.Co może być przyczyną?

KZ - 2014-01-31 20:25:58

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: FILTER CZASTEK STAŁYCH

Ostatni post:

KUPIŁEM PEUGEOT 407 16 HDI I PALI SIE KONTROLKA FILTER PARTICLE REGENERACION WIE KTOS ILE TO KOSZTUJE CZY TYLKO TO ROBIA W SERWISIW,I I CIEKNIE OLEJ Z GURNEJ POKRYWYA JA WYMIENILEM USZCZELKE I DALEJ LECI A MAM PRZEJECHANE 190 TES KM DZIEKI

PIOTR - 2014-01-30 17:25:00

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Kiedy wymiana paska rozrządu w 407 2.0 143 kM

Ostatni post:

Witam -mam na licz.145 tys.auto sprawuję się bardzo dobrze ,kiedy należy się wymiana rozrządu-nadmienie że to utomat tip tronik,

kokonrad - 2014-01-29 18:57:41

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: 407 1.8 kłopoy z ruszaniem

Ostatni post:

mam od wczoraj 407-kę 1.8 z gazem sekwencyjnym. Mam takie pytanie do Was: Jak wciskam gaz to prawie do końca trzeba go wciskać żeby normalnie ruszył. Przy lekkim wciskaniu pedału gazu strasznie słabo idzie a nawet gaśnie. Wiecie może co może być tego powodem. I jeszcze takie pytanie: Czy w tych silnikach jest pasek rozrządu czy łańcuch? Jeżeli pasek to może lepiej go wymienić? ma przejechane 140 000

Agata1992 - 2014-01-29 18:53:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: blokada bagaznika

Ostatni post:

witajcie wlaczyla mi sie stala blokada bagaznika moge go otwierac tylko z pilota czy ktos wie jak ja odblokowac za pomoc dziekuje włodek

wlodek54 - 2014-01-29 18:45:23

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Wskaznik poziomu paliwa nie działa ratunku!!!!!!

Liczba wszystkich odpowiedzi: 7

Ostatni post:

Witam!!! Mój problem w mojej 407 2.o hdi wskazówka paliwa nie rusza z miejsca nawet gdy zatankuje cały bak. czy ktoś może mi pomóc?????? dodam jeszcze ze komp tez pokazuje info. że jest niski poziom paliwa i rezerwa się świeci. czy wleje paliwo czy nie nic sie nie zmienia komputer i wskaznik w liczniku na desce rozdzielczej nie widzi paliwa.. Byłem u elektryka nawet u dwóch żeby sprawdzić czy mówią prawdę i okazało sie ze twierdzą to samo a mianowicie to ze wszystko jest w porządku czujnik w baku sprawny wskaznik w desce rozdzielczej też dobry sprawdzony testem licznika działa. Więc już nie wiem co zrobić dalej z tym proszę jak ktoś coś wie na ten temat da znać//////

krzysiek1207 - 2014-01-27 19:48:34

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: dziwny problem z radiem

Ostatni post:

Chciałbym się dowiedzieć, co może być przyczynom nie uruchamiania się radia w mojej 407 (ma navi). Żadne przyciski nie reagują, dopiero po przejechaniu 10-15 km samo się włącza

karol91 - 2014-01-24 13:22:10

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: dziwny problem z radiem

Ostatni post:

Chciałbym się dowiedzieć, co może być przyczynom nie uruchamiania się radia w mojej 407 (ma navi). Żadne przyciski nie reagują, dopiero po przejechaniu 10-15 km samo się włącza

karol91 - 2014-01-22 20:00:55

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wyświetlacz 407

Ostatni post:

witam.czy można zastąpić wyświetlacz konsoli środkowej 407 z innego modelu lub auta np. z grupy psa.

nowy - 2014-01-10 16:12:29

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: co sadzicie o 407 benzyna +gaz 2.0 warto kupic??

Ostatni post:

chce kupic wlasnie taka 407 w benzynie jak i gazie czy ktos ma jakies problemy z tym prosze o konkretne odp dzieki pozdrawiam

krzysiek - 2014-01-04 16:24:35

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: 407 SW Instrukcja obsługi

Ostatni post:

Witam! Może mi ktoś pomóc w znalezieniu instrukcji obsługi 407- ki? Szukam w necie i niczego niemożna ściągnąć. Głównie chodzi mi o komputer i pulpit.

Agata1992 - 2014-01-03 09:31:44

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: napis

Ostatni post:

czesc wszystkim co znaczy / rif of ice // dzisiaj rano mialam taki napis?

irena - 2013-12-27 07:25:13

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Problem z Obrotami

Ostatni post:

Witam. kupiłem nie dawno peugota 407 sw 2.0 136 KM. Przy prędkości 90 km/h mam ok 2500 obrotów. U kolegi jest to przy prędkości 130 km oczywiście mowa jest o jeździe na 5 biegu. Ktoś może wie co to może być

Paweł - 2013-12-16 11:55:46

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: ABS jak wymienić czujnik prawy tył

Ostatni post:

Od przodu baku jest prześwit należy podnieść siedzenie, odkryć wtyczki, wsunąć jakiś drucik i wyciągnąć wtyczkę do góry, wypiąć stary i wpiąć nowy a następnie przypiąć taśmą do czegoś trwałego np. starego czujnika i zatykamy i zamykamy siedzenie. przechodzimy do kanału tam odcinamy stary czujnik przy baku, odkręcamy czujnik, łapiemy go kombinerkami i próbujemy obrócić o 10 stopni i ciągniemy mocno - powinien wyjść - a jak nie to trzeba zdjąć tarcze hamulcową - ale powinien wyjść. Jak wyjdzie to odkręcamy koło wypinamy stary czujnik i wpinamy nowy. zakręcamy koło opuszczamy samochód i wkładamy czujnik do otworu i zakręcamy śrubką - i gotowe. można jeszcze usunąć stały błąd za pomocą planet 2000. czujnik jest na tyle długi że nie trzeba opuszczać baku paliwa ja kupiłem czujnik Boscha i należy go drucikami przypiąć wokół baku aby nie zwisał. pozdrawiam.

tomek - 2013-12-10 18:33:36

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Raport Awaryjności DEKRA 2011

Ostatni post:

powiedzcie mi jak wylaczycc lusterka na zimee bo niechce gdy przymarznaa zeby sie mi silniczki nie saplilyy??

adii - 2013-12-08 21:50:18

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: komunikat "żarówki"

Liczba wszystkich odpowiedzi: 14

Ostatni post:

czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
wyświetla mi się co kilka minut komunikat "przepalona żarówka stop" lub "kierunkowskazu" a zaraz po tym komunikat "brak przepalonych żarówek" - fizycznie i z kierunkami i stopem jest wszystko ok
proszę o pomoc

pezet - 2013-12-08 21:36:50

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Gdzie odstojnik w Hdi 407 ????

Ostatni post:

Witam,
Zapaliła mi się kontrolka(woda w filtrze paliwa)Czy ktoś wie gdzie i czy jest odstojnik w filtrze paliwa? -peugeot 2.0 HDI 407.Pozdr

Jarek - 2013-12-06 08:47:37

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: automatyczna skrzynia biegów padła

Ostatni post:

Witam,nmój tata kupił Peugeota 407SW i od tamtej pory są same problemy, a szczególnie ze skrzynią biegów. Zaczęło się od jakiegoś takiego warczenia przy zmianie biegów, później biegi zmieniały się do 4, po czasie coś wyskakiwało na monitorze i wtedy można było jechać już tylko i wyłączenie na 3 biegu. Wymienialiśmy już chyba wszystko, jakieś czujniki, oleje, itp. Po ostatniej wymianie (chyba czujnika ciepła czy coś takiego) wszystko działało super - PRZEZ DWA DNI z tego co pamiętam. Po tygodniu samochód stanął na środku drogi i nie można było już nic z nim zrobić. Odpala i stoi w miejscu, nie można ruszyć ani do przodu, ani do tyłu. W tej sytuacji podpowiadali nam żeby wymienić skrzynie biegów najlepiej. Więc mam kilka pytań i może czegoś się dowiem:nnnn1. Czy jeżeli mieliśmy automatyczną skrzynię biegów to da radę wymienić ją na manualną? (z tą drugą są jednak chyba mniejsze problemy i jeżeli byłaby taka możliwość to wolelibyśmy wymienić ją na manualną)nn2. Jeżeli się da tak zrobić to jakie są mniej więcej koszta tego?nn3. Czy znacie i polecacie jakieś miejsca, w których można wymienić właśnie takie skrzynie?nn4. Czy jest możliwość zakupienia takiej skrzyni przez internet i czy się to opłaca? Czy lepiej od razu iść do jakiegoś mechanika i niech robi wszystko?nnnnZ góry dzięki za jakiekolwiek opinie i podpowiedzi!

rudyczerep - 2013-12-05 22:38:53

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407

Ostatni post:

Powiem krótko szału nie ma.Kiedyś jeżdziłem 406 stką i u ważam że 407 oprócz wyglądu nie ma nic do zaoferowania.Z 406 byłem bardziej zadowolony. Z tyłu mało miejsca ciasno widocznośc słaba, tzm dziura w trakcie przyspieszenia, wiecznie zamarzały mi zamki w centralnym, Fap u mnie działał oki ale wiem jak bardzo potrafi nabroić i jakie są z nim klopoty także następne auto będzie bez fapu. Jedyny plus autka to małe spalanie bo palił mi niecałe 6 litrów ale to dzieki manualnej skrzyni biegów bo wiem że automaty potrafia spalić 11 litrów.Pozatym o dziwo ukręcające się wentyle w kołach widocznie malo wytrzymale na sól.Acha auto bardzo niskie nadaję sie tylko na długie dystansei na dobre drogi bo dla osób chcacych jezdzic do sklepu lub kościoła to auta nie nadaje się .Na słabo odśnieżonej drodze przedni zderzak robi jako pług.Reasumując nie kupie więcej 407

raf - 2013-11-28 13:37:10

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: samoczynne włączanie się przedenich wycieraczek podczas otwierania auta 407 sw

Ostatni post:

czasami podczas otwierania samochodu lub nawet otwierania drzwi samoczynnie włączają się wycieraczki 407 sw jedna z nich nawet się wypina i rysuje szybe pomocy

gk - 2013-11-19 09:27:19

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: rozmiay opon do peugeota 407 2.0 HDI (136km)

Ostatni post:

witam. Chciałby się dowiedzieć czy ktoś z was wstawił opony o rozmiarze 235-55-17 do peugeota tego co w Tytule, i czy w ogóle istnieje taka możliwość. Dajcie znać na
gryzli-18@o2.pl

Dominik - 2013-11-15 09:26:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: przerywana komunikacja z komputerem silnika

Ostatni post:

Witam ponownie.nnMechanik zdiagnozował przerywaną komunikację z komputerem silnika, co sygnalizowane jest błędam abs /esp oraz dławieniem się silnika co prowadzi do jego zgaśnięcia. Auta nie można ponownie uruchomić (nie reaguje na stacyjkę, jakby immo nie działało). Po odpięciu klem akumulatora i ponownym podłączeniu można ponownie spróbować uruchomić silnik (rozrusznik kreci), ale dalej jest to samo, błąd abs/esp, dławienie się silnika i jego zgaszenie. Auto stoi w miejscu i testy są robione na biegu jałowym. Mechanik zalecił wymianę komputera silnika, ale jest problem z jego zakupem. Może ktoś się orientuje co może być jeszcze przyczynyą przerywanej komunikacji z kompem ? Dziękuję za odp.

seekat - 2013-11-07 07:29:45

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Komputer Silnika 407 1.8 116KM

Ostatni post:

Witam. nCzeka mnie wymiana komputera silnika w moim pugu. nNarazie mam problem ze znalezieniem używanego kompa do mojej wersji.nJeśli ktoś jest w posiadaniu tej wersji komputera to proszę o kontakt: seekat@op.plnn407 1.8 benz 116KM rocznik 2004nDzięki

seekat - 2013-11-03 18:06:00

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: peugeot 407 diesel kontrolka świec zarowych

Ostatni post:

Witam.nMam pytanie co do kontrolki od świec.nnKiedy przekrece stacyjke świece się grzeją kontrolka gaśnie i odpalamy ale podczas odpylania auta kontrolka znowu się świeci. Co to może oznaczać? Może jakas świeca jest do wymiany?

matt - 2013-10-28 16:45:26

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wycieraczki peugeot 407

Ostatni post:

mam problem z wycieraczkami w peugeocie 407 gdy pada deszcz i jest chlodno rano po przejechaniu ok 1 km przestaja dzialac po zatrzymaniu sie odczekaniu kilku minut ponownym zalaczeniu silnika dzialaja.gdy jest cieplo zwykle dzialaja. komputer nie wykazuje bledow sprawdzalam u 2 mechanikow . mam peugeota 407 x-line hdi auto rocznik 2005 prosze o pomoc wydalam majatek na naprawe ale efektu nie ma zadnego. mechanik twierdzi ze nalezy wymienic modul bsi bo w tym modelu nie ma zadnych przekaznikow do wycieraczek czy to pomoze?

agnieszka - 2013-10-22 11:12:13

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: p 407

Ostatni post:

Kupiłem 407 1,6 hdi z 2006 roku moja ocena po miesiącu jazdy PORAŻKA.Przesiadłem się z vectry c 2005 1,9 cdti 120 koni te auta dzieli przepaść, plusy peugeota: ładny wygląd hmm i to chyba wszystko vectra c : super przyśpieszenie skrzynia 6 biegowa bardzo niskie spalanie elastyczna wygodna jak jeździłem vectrą z Anglii do Polski 21 godzi non stop wysiadałem z tego auta jak bym przejechał 300 km duży bagażnik i wiele innych. Wszystkich którzy chcą kupić 407 niech się przejadą dłużej tym autem

seba197719 - 2013-10-12 20:24:24

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: informacja komputera

Ostatni post:

pytanie, co oznacza na wyświetlaczu między zegarami wyświetlenie czerwonego symbolu kierownicy z wykrzyknikiem ,trwało to może ze 3 sekundy i teraz wszystko jest o.k

witek.2009 - 2013-10-05 14:08:17

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: panel klimatronik nie reaguje

Ostatni post:

witam moze mial ktos taki problem dugi raz mi sie zdarzylo dzis rano odpalam normalnie auto a panel klimatronika niezywy nawet podswietlenie nie dzila nic nie mozna zrobic ani regulowac temp ani predkosci nawiewu ani miejsca nawiewu nic poprostu caly panel od sterowania klimatyzacj nie zywy moze mial ktos taki problem ???

Krzysiekkm - 2013-10-05 13:32:54

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Raport Awaryjności DEKRA 2011

Ostatni post:

powiedzcie mi jak wylaczycc lusterka na zimee bo niechce gdy przymarznaa zeby sie mi silniczki nie saplilyy??

adii - 2013-10-04 17:22:04

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: bagażnik

Ostatni post:

Kupiłem niedawno Peugeota 407Sw i zobaczyłem ,że w bagazniku nie swieca sie lampki,choc zarowki sa dobre.Czy ktos mial podobny problem.Prosze o pomoc.DZIEKI.

endriu78 - 2013-09-29 21:13:01

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: chłodnica

Ostatni post:

Witam,mam pytanko czy sam moge wymienić płyn w chłodnicy 407 i jak coś to jak trzeba odpowietrzyć po wymianie płynu.Z góry dziękuje

endriu78 - 2013-09-29 16:46:01

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: zdemontowany dpf

Ostatni post:

witam wszystkich kupilem peugeota 407 1.6 hdi i sie okazalo ze mial wymontowany fap od zakupu auto jak jade na ulamek sekundy traci moc i wtedy powstaje czarna chmura z tlumika i tak co jakis czas i w dodatku auto nieraz przechodzi w tryb awaryjny podlanczalem auto pod komputer i nic nie wykazuje zadnego bledu wymienilem przeplywomierz i tez nic mechanik zaslepil mi zawor egr twierdzil ze to przez to ale to tez nic nie dalo bardzo prosze o pomoc bede wszystkim wdzieczny

egon 33 - 2013-09-28 08:39:32

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: ksenony

Ostatni post:

jak wymienić żarnik.

edi - 2013-09-23 14:39:02

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: brzęczenie w drzwiach

Ostatni post:

Witam.
Czy ktoś może coś powiedzieć na temat brzęczenia w drzwiach w Peugeocie 407?od pewnego czasu coś bzczy w tylnych drzwiach od pasażera i podobnie jest w drzwiach kierowcy....jakkby jakiś plastik ocierał czy cos takiego...mam wrażenie jakby to dochodziło z wnetrza drzwi...miał ktoś podobny problem.?

ja - 2013-09-23 14:20:32

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Szarpanie podczas jazdy

Ostatni post:

Witam wszystkich, nod roku jestem posiadaczem Peugeot-a 407 2.0 16V z 2005 roku. Od 10 miesięcy w samochodzie zainstalowana jest instalacja gazowa. nOd czasu założenia instalacji samochód szarpie podczas jazdy. Najbardziej rano, na nie rozgrzanym silniku. W ciągu dnia szarpania ustają. Gdy samochód stoi na światłach ewidentnie czuć nierówną pracę silnika. nDotychczas w samochodzie zostało zrobione: n-temp przełączenia się na gaz została zmieniona na 40 stopni, jednak to nic nie pomogło. n-kilka razy zmieniana była przerwa (instalacja gazowa) n-wymieniane świece n-wymieniany rozrząd nWszystko na nic. nSamochód był połączony do komputera który nie wykazał żadnych błędów. nDodam jeszcze że problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie. nBenzyny zawsze jest minimum pół baku. nNie wiem jakie jeszcze informacje mogą się przydać. Bardzo proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co robić. nPozdrawiam

Kasper - 2013-09-20 08:36:56

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Uruchomienie samochodu

Ostatni post:

Otworzyłem samochód kluczykiem , lusterka nie otworzyły się . Próba uruchomienia samochodu też się nie powiodła. Nie mogę zamknąć samochodu przez kluczyk. Zamek centralny działa tak, jakby próbował się zamknąć i cały czas wydaje dźwięk - "pyka". Klapa bagażnika jest cały czas zamknięta.Gdy wkładam kluczyk do stacyjki i próbuje go przekręcić słyszę pykanie przy zegarach.

Michał - 2013-09-19 23:20:58

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Ostatni post:

Witam od jakiegos czasu nie gasnie mi podswietlenie tablicy rejestracyjnej (pali sie nawet przy zgaszonym samochodzie) co moze byc przyczyna tego

Deks - 2013-09-01 20:31:38

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: odcina moc

Liczba wszystkich odpowiedzi: 6

Ostatni post:

Witam
Mam problem z peugeotem 407 2.0 hdi sw. Podczas dłuższej jazdy odcina moc. Po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy, ale po przejechaniu do 100km znowu odcina moc. Podłączyłem pod komputer i pokazał błąd regulacji ciśnienia doładowania. Mechanik posprawdzał wszystkie przewody, parametry i nic mi nie powiedział bo sam nie wiedział. Może ktoś miał taki przypadek proszę o podpowiedź co mu dolega. Drugi problem to odpalanie jak dłużej postoi w garażu nie odpala za pierwszym razem trzeba troszkę pokręcić wszystko wskazuje jakby się zapowietrzał ale znów wizyta w warsztacie szukali i nic nie znaleźli. Gdyby ktoś miał takie przypadki proszę o podpowiedź.Pozdrawiam

pianista - 2013-08-16 10:28:13

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: odcina dopływ paliwa po normalnym odpaleniu i przejechaniu ok 800 m

Ostatni post:

odpala normalnie ale czasami po przejechaniu ok 800 m gasnie:{trzeba odczekać ok 15 min i odpala.Co to może być?Potem z rury wali czarrrny dym....407 automat,disel,POMOCY

raku27 - 2013-08-06 01:45:11

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Szarpanie podczas jazdy

Ostatni post:

Witam wszystkich, nod roku jestem posiadaczem Peugeot-a 407 2.0 16V z 2005 roku. Od 10 miesięcy w samochodzie zainstalowana jest instalacja gazowa. nOd czasu założenia instalacji samochód szarpie podczas jazdy. Najbardziej rano, na nie rozgrzanym silniku. W ciągu dnia szarpania ustają. Gdy samochód stoi na światłach ewidentnie czuć nierówną pracę silnika. nDotychczas w samochodzie zostało zrobione: n-temp przełączenia się na gaz została zmieniona na 40 stopni, jednak to nic nie pomogło. n-kilka razy zmieniana była przerwa (instalacja gazowa) n-wymieniane świece n-wymieniany rozrząd nWszystko na nic. nSamochód był połączony do komputera który nie wykazał żadnych błędów. nDodam jeszcze że problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie. nBenzyny zawsze jest minimum pół baku. nNie wiem jakie jeszcze informacje mogą się przydać. Bardzo proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co robić. nPozdrawiam

Kasper - 2013-08-04 11:07:13

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: nie działajacy predkosciomierz i przy tym kontrolka wykrzyknika

Ostatni post:

Od jakiegoś czasu pojawia mi sie kontrolka wykrzyknika a w chwili kiedy sie zaswieca przestaje działać prędkościomierz!! Czy ktoś miał podobny problem ?? Pomocy!!

ŁukaszM - 2013-07-15 22:03:07

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Lektor Polski w navteo

Ostatni post:

Witam-używam navteo w 407 z 2006r,i nawija mi w obcym jęzuku,mapy mam zaktualizowane Europy,a fonia ponoć jest w navteo a nie na płycce z mapami.Czy jest możliwość zmiany jęzka. Dzięki za ewe. odp.

kokonrad - 2013-07-14 21:43:05

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: 407 2.0 143km SW 2006r. szarpanie przy zmianie biegów

Ostatni post:

Witam.

Szarpanie przy zmianie biegów(trudno żeby płynnie zmieniać bieg), lekkie drżenie przy ruszaniu. Przy jeżdzie gdzieś około na 3-4 biegu jadąc normalnie i puszczając gaz samochód po chwili jakby dojeżdż do "jakiegoś oporu" jakby luz na jakimś łożysku....
Proszę o podpowiedź , może ktoś wie gdzie leży przyczyna takiego zachowania samochodu ???
Pozdrawiam
Mariusz

mariusz - 2013-06-29 09:24:45

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: aktualizacja navi

Ostatni post:

Jak uaktualnić mapy w fabrycznej nawigacji w peugeot 407 z 2010r

mariusz - 2013-06-03 23:29:03

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: peugeot 407 czerwona żarówa z wykrzyknikiem

Ostatni post:

Mam problem pojawił mi się symbol czerwonej wielkiej żarówki z wykrzyknikiem na małym wyświetlaczu i jakaś informacja na dużym trwało to 3sek. teraz jaet ok, co to mogło być? proszę o pomoc

andrzej - 2013-06-03 20:01:46

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: TELEFON SAMOCHODOWY

Ostatni post:

Witam . Mam problem z wbudowanym telefonem gsm w samochodzie . Po zainstalowaniu karty sim mogę tylko odbierać połączenia smsy i pisac smsy jak dzwonię to rozmówca mnie nie słyszy . Czy ktos wie jak odblokować mikrofon w komputerze samochodu ? moje namiary mobilnet@tlen.pl

mobilnet - 2013-05-02 10:00:41

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wymiana oświtlenia tylnej tablicy rejestracyjnej w Peugeot'cie 407 SW

Ostatni post:

tak jak w tytule. Jak dostać się do żarówek nad tablicą, niestety instrukcja obsługi mało profesjonalnie podeszła do sprawy (jak z większością).

jenot - 2013-04-24 14:16:47

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: System KOMFORT

Liczba wszystkich odpowiedzi: 6

Ostatni post:

Witam, mam dość nietypowy przypadek awari sterowania wycieraczek. Od paru dni wycieraczki pracują bez przerwy w trybie automatycznym włączają się co kilka sekund i nie można ich wyłączyć ...W kolumnie kierowniczej drążek nie reaguje na zmiznę opcji. Po zamknięciu samochodu jeszcze przez parę minut pracują. Tak samo jest po otwarciu auta od razu wycieraczki wchodzą w tryb automatyczny...Komputer nie wyświetla żadnych błędów.
Katastrofa...pomóżcie

Marcin - 2013-04-22 14:11:41

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: peugeot 407

Ostatni post:

zapala śię kontrolka śilnika isilnik słabnie ale nie gaśnie.

marek - 2013-04-20 18:40:22

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Montaż haka

Ostatni post:

Witam.Gdzie podłączyc modul haka w 407

fufol - 2013-04-15 09:09:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: WYSOKIE OBROTY A WOLNO JADE 80KM 5000 OBROTÓW

Ostatni post:

PO WYMIANIE USZCZELKI GURNEJ W SILNIKU SAMOCHOD WOLNO JEDZIE A MA 5000 OBROTÓW I NIE WIEM CO JEST PROSZE O POMOC 16 HDI 20004

PIOTR - 2013-04-05 20:45:29

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Nie działa ogrzewanie, w serwisie usterke wycenili na 1500zł :-( POMOCY

Ostatni post:

Witajcie,
Tak jak napisałem w samochodzie nie działa ogrzewanie, ustawiam temperaturę na maxa a skubaniec nic nie grzeje. W serwisie powiedzieli że jest jakiś problem z modułem strującym w kokpicie. Wszystkie nawiewy działają tylko brak ciepła a mamy zimę :-). Samochód kupiłem w zeszłym tygodniu i jestem baredzo zadowolny.
Bardzo proszę o pomoc.

Sheba - 2013-03-11 08:52:07

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Film DVD/odtwarzacz brak dzwieku

Ostatni post:

Witam.<br />
Nabyłem niedaawno pieknego peżocika i mam maly problem<br />
Mianowicie mam wersje z navi i wbudowanym odtwarzaczem DVD w schowku. nie wiem czy on jest orginalny czy go ktos moze dokladal. Podczas korzystania z niego pojawia sie problem: jest obraz a nie ma dzwieku. to samo jest jak wrzuce plytke z mp3 do odtwarzacza. czy ktos wie jak torozwiazac?

Bobek - 2013-02-25 16:29:12

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Pomocy 407 1.6 hdi Pomocy

Ostatni post:

Mam peugeota z 2005 r 407 1.6 hdi po oględzinach u fachowca stwierdził że do zrobienia jest turbina . Odebrałem samochód po tygodniu z regenerowaną turbiną która po przejechaniu 200 km rozleciała się ( gwizd z turbiny) gdy pojechałem do fachowca powiedział że wymieni na gwarancji . Ale po trzech dniach zadzwonił i powiedział że są stuki w silniku i prawdopodobnie jest zepsuta panewka. Ponoć nie było smarowania dla tego poleciała panewka i turbina. Moje pytanie czy możliwe jest aby uszkodzona turbina zepsuła panewkę czy może mechanik ma rację.

rozpaczony - 2013-01-24 21:33:15

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: przegrzewajace sie radio

Ostatni post:

witam-mam peugota 407 2.7hdi v6 z nawigacja, wbudowanym telefonem itd.problem w tym kiedy jade okolo godz. z wlaczonym ogrzewaniem wyskakuje komunikat telefon odlaczony z powodu wysokiej temp. unitu,po chwili radio sie wycisza z tego samego powodu a wkoncu pojawia sie wiadomosc zeby ulec uszkodzenia unita system sie wylancza,kiedy troszku sie ochlodzi zalancza sie ponownie lecz po chwili to samo.A nastepne pytanko, czy moze ktos wie co tak z tylu stuka na nierownosciach?zaczepy tylnej kanapy sprawdzone,klapa itd.wiec moze zawieszenie ale co z nim to niema pojecia a w londynie o dobrego mechanika troszku lipa wiec zwracam sie serdecznie o pomoc do kogos kto poznal juz 407 i wie o nim wiecej niz ja

bociek07 - 2013-01-24 19:51:45

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: PEUGEOT 407 1.8 mocy pomocy!!!

Ostatni post:

Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem 407-mkę z 2005r podczas jazdy próbnej albo nie zużywałem albo byłem za bardzo napalony na ten samochód że to straszny muł. Jest tam wolnossący silnik 1.8 na jedynce rusza jak cię mogę ale jak wrzucę dwójkę to już kotwica wypada z bagażnika :D. Zero w nim werwy. Jak się tam bujnę to jakoś tam idzie tylko że skazówki od obrotomierza i od prędkościomierza idą łeb w łeb. Temperatura czasami przekracza 90 stopni ale to tylko troszeczkę (o grubość wskazówki). Proszę was o pomoc czy u Was tez tak jest ?? Czy coś mam nie tak . (w aso pod vagiem wszystko ok - nie przejechali się nim ale mówią że ten typ tak ma) mój nr gg 45884575

BARTEK - 2013-01-09 17:12:01

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: WSKAŹNIK TEMPERATURY PŁYNU CHŁODNICZEGO SKACZE

Ostatni post:

w moim P 407 2,0 benz. wskaźnik temperatury płynu chłodniczego skacze nagle na pole czerwone do oporu. Włącza się STOP auto przegrzane, ale auto jest zimne bo dopiero je odpaliłem, zresztą na ciepłym też robi mi takie numery. Wymieniłem już 3 czujniki temperatury i po każdej wymianie samochód chodził przez jakiś czas dobrze (tak od 1 do 4 miesięcy) a później znów to samo. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co to może być. Z góry dziękuję

JACK - 2013-01-09 14:35:37

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: PEUGEOT 407 1.8 mocy pomocy!!!

Ostatni post:

Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem 407-mkę z 2005r podczas jazdy próbnej albo nie zużywałem albo byłem za bardzo napalony na ten samochód że to straszny muł. Jest tam wolnossący silnik 1.8 na jedynce rusza jak cię mogę ale jak wrzucę dwójkę to już kotwica wypada z bagażnika :D. Zero w nim werwy. Jak się tam bujnę to jakoś tam idzie tylko że skazówki od obrotomierza i od prędkościomierza idą łeb w łeb. Temperatura czasami przekracza 90 stopni ale to tylko troszeczkę (o grubość wskazówki). Proszę was o pomoc czy u Was tez tak jest ?? Czy coś mam nie tak . (w aso pod vagiem wszystko ok - nie przejechali się nim ale mówią że ten typ tak ma) mój nr gg 45884575

BARTEK - 2013-01-09 12:33:33

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407 3.0 v6

Ostatni post:

Witam

spotkał się ktoś może z przypadkiem że na dzień dobry po odpaleniu fura wyrzuca błąd elektryki zawieszenia ?? wciskając guzik "sport" coś się zmienia na wyświetlaczu ale w jeździe nie ma różnicy w tych zmianach , ogólnie jest raczej za twardy.
Każdy help mile widziany.

yokazik@poczta.fm

Pozdrooo

Kazik - 2012-12-19 21:34:27

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: peugeot 407 SW 2.0 benzyna 2005 r

Ostatni post:

Witam mam maly problem, otóż jak jest zilnik bardzo zimny czasem nie chce zapalic za pierwszym razem. Tak jakby chcial zapalic ale nie moze a za drugim razem musze go chcwile potrzymac na zapalaniu i dopiero wtedy odpali co moze byc przyczyna? Z gory dziekuje za odpowiedz

kazuja - 2012-12-14 14:40:00

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wtrysk ciągle ten sam AWARIA

Ostatni post:

mam silnik 2.2 benzyn i ciągle nawala ten sam jeden wtrysk. czym to może być spowodowane?

p - 2012-12-12 06:38:54

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: problem wolnych obrotów

Ostatni post:

po zapaleniu silnika nierówno pracuje zapala sie lapka silnika nieraz silnik potrafi zgasnąc po przegazowaniu chodzi ale lekko faluje . Przeczyściłem przepustnicę nic nie pomogło chyba będę musiał się udać do serwisu bo sam sobie nie poradzę.Dodam ze nalałem do paliwa preparatu do czyszczenia wtryskow narazie 0 efektow . moze ktoś ma jakieś pomysły

ratownik - 2012-12-10 17:58:49

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Zakładanie zimowej osłony chłodnicy w Peugeot 407 SW

Ostatni post:

Czy ktoś mógłby powiedzieć lub przesłać instrukcję jak założyć osłonę chłodnicy Peugeota 407 na zimę ?. Słyszałem że jest to wskazane, nawet ją już kupiłem tylko że ani ja, ani nawet w warsztacie nie wiedzą jak ją założyć !

dziadek_mirek - 2012-12-03 19:21:05

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Awaria koła zmiennej fazy rozrządu Peugeot 407 1.8 benzyna

Ostatni post:

Witam. Czy ktoś z Was miał do czynienia z awarią koła zmiennej fazy rozrządu. Jakie są objawy i przyczyny. Mechanik podejrzewa . Proszę o informację.

Patryk - 2012-11-22 13:44:57

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Okresowo odłącza się cała elektryka z tyłu auta.

Ostatni post:

Witam,

ok 3 miesięcy temu zakupiłem Peugeota 407 SW 2,0HDI 2006. Jakoś 2 miesiące temu nagle pojawił się problem a mianowicie odłączyła się cała elektryka z tyłu auta.. tj. światła (kierunkowskazy, stopu, cofania, podświetlanie tablicy), podgrzewanie szyby oraz klapa bagażnika. Auto odstawiłem na plan. Następnego dnia już wszystko było ok ale po paru dniach znów zaczęły się te same problemy. Pojechałem do ASO France Automobiles na Alejach Jerozolomskich w wawie, nie wiedzieli co to dokładnie może być (elektryka akurat działała) więc odłączyli zasilanie czy jakiś moduł odpowiedzialny za hak holowniczy i powiedzieli, żebym teraz sprawdził jak będzie i jeśli to nic nie da to mogą wymienić jakiś główny moduł odpowiedzialny za tył auta który kosztuje prawie 900zł ale nie gwarantują że to to :/. Miesiąc pojeździłem i było ok a tu wczoraj znów pojawił się ten sam problem :/ Włącza się i wyłącza.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem . Pomóżcie proszę :(

Peugeot 407 2,0HDI 2006 - 2012-10-15 20:51:06

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: PEUGEOT 407 2.0 HDI NIE WŁĄCZA SIĘ WENTYLATOR

Ostatni post:

Witam wszystkich, a więc jak w tytule...
Mam problem, mianowicie nie włącza mi się wentylator. Zauważyłem to po włączeniu klimy, która na bank jest nabita prawidłowo i sprawna, powinien wtedy chyba się zakręcić. Przyznam się, że nie wiem czy włącza się też jak się mocno zagrzeje, poprostu boje się to sprawdzić. Moja prośba zanim wymienię na nowy to opisanie co mógłbym własnoręcznie sprawdzić, jakie bezpieczniki, czujniki, kostki itp i gdzie takowe DOKŁADNIE się znajdują. Dodam, że podpięcie pod komp nie pokazuje błędów. Przeleciałem się po różnych tematach, forach i tylko łeb mi pęka, potrzebuje jednej, konkretnej porady.
Dziękuje i pozdrawiam.
Daniel

daniel666 - 2012-09-13 23:30:09

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: chce kupic vw passat b5 1.9 disel albo peugeot 407 co polecacie prosze o pomoc

Liczba wszystkich odpowiedzi: 11

Ostatni post:

chce kupic jeden z dwóch wybranych modeli ewentualnie audi a6 1.9 disel prosze o pomoc

Andrzej - 2012-08-15 12:54:03

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Do "ja" Brzęczenie plasitików

Ostatni post:

Tak ja też mam taki problem. U mnie brzęczą plastiki w prawych drzwiach z przodu i w konsoli od strony pasażera. Jakieś porady, pomysły??? Z góry dziękuję:)

kurgan - 2012-08-15 12:42:18

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: otwarcie tylnej klapy 407 1,8 benzyna 2005 sedan

Ostatni post:

Poradźcie ? Nie mogę otworzyć klapy tylnej bagażnika ręcznie przez "O" . Z kluczyka (pilota) bagażnik otwiera sie normalnie. Czy jest możliwość, że jest zablokowany ??? W jaki sposób to sprawdzić? Co byście radzili zrobić ,aby można było go otwierać ręcznie . Z góry dzięki za podpowiedzi....

maciek - 2012-08-05 12:47:47

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Chce kupiś peugeot 407 2.0 diesel

Ostatni post:

Witam,kupuję samochód i jak wielu z nas w tej chwili mam pewien dylemat.Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na wyżej wymieniony pojazd.Jakoś specjalnie nie jestem przekonany do francuskiej myśli technicznej, w związku z tym chciałbym poznać opinie szerszego grona właścicieli tych że automobili.Z góry dziękuję mój email pawel_280983@interia.pl

Paweł - 2012-07-26 20:03:19

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Wycieraczki

Ostatni post:

Witam,

Czy moglibyście mi polecić jakiś konkretny typ wycieraczek przednich do 407? cena max ok 200 PLN. Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr - 2012-07-14 16:10:59

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wyświetlacz

Ostatni post:

wyświetlacz z czasem jak silnik jest na chodzie zanika, bądż jeśli jest na dworze bardzo ciepło to po włączeniu silnika tagrze wyświetlacz jest zamazany .jeśli odpalimy zimne auto wszystko jest w porządku

slawek - 2012-06-06 14:16:14

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Rozpięta kostka pod BSI

Ostatni post:

Witam
Może ktoś z kolegów coś doradzi, bądź podpowie.

Jedyny błąd jaki mam po skanowaniu samochodu to: "stały błąd- obwód przekaźnika pod- i dogrzewania świec nie zasilany".
Przy okazji sprawdzania przekaźnika od grzania świec natknąłem się na rozpiętą kostkę 2 pin-ową("wtyk i gniazdo").

Wtyk na jednym pinie kabel szary, drugi pin zaślepiony zielonym "cypkiem",
Gniazdo jeden kabel żółty, drugi biały.
Czy ktoś to rozpiął celowo tego nie wiem, łączyć, nie łączyć???

rafik101 - 2012-05-23 09:09:24

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: szarpanie silnika 1,6hdi

Ostatni post:

witam
mam taki problem ze podczas jazdy jak chce przyspieszyc lubi szarpnac silnikiem jak by nie dostal paliwa i dzisiaj nawet mi zgasl i odrazu nie moglem go odpalic, udalo mi sie za ok 1-2 min, rok temu mialem wymieniany przewod od listwy paliwowej bo tez mi gasl ale nie szarpalo mi wtedy silnikiem tylko obroty spadaly, czy to moze byc cos powaznego? jesli ktos wie co to jest to prosze o pomoc

pozdrawiam

drygu - 2012-05-11 21:38:59

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407 1.6HDI skrzynia biegow

Ostatni post:

Cześć ostatnio jak zrobilo sie zimno moja skrzynia ledwo wskakuje na inne biegi wogole ciezko sie porusza doradzcie cos co mam z tym zrobic. Moze wymienic??

Darek - 2012-05-09 09:40:35

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wskaźnik paliwa

Ostatni post:

Witam, wczoraj podczas jazdy, na ułamek sekundy wyłączyło się całe podświetlenie (łącznie z wszystkimi zegarami), wskaźnik poziomu paliwa opadł do połowy rezerwy i tak pozostało, kontrolka teraz się świeci...pewnie coś się przepaliło...czy możecie poradzić co mogło się stać i jak to naprawić? wrrr

wichrowa - 2012-03-28 19:03:15

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: parkotronik(przód i tył) - awaria

Ostatni post:

Nie działa mi parkotronik(przód i tył) komp. pokazuje awarię. Awaria nastąpiła zimą i do dziś nie działa. Podobną sytuację miałem rok temu ale po czasie zaczął działać. Jaka to może być przyczyna.

Darek66 - 2012-03-20 21:52:07

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: opór przy skręcie

Ostatni post:

Witam, co może być przyczyną oporu w kole przy ostrzejszym skręcie ? wydaje mi się, że od momentu wymiany opon (z 17 na 16)...

helios - 2012-03-08 11:07:04

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: opór przy skręcie

Ostatni post:

Witam, przy ostrzejszym skręcie w lewo jest duży opór w przednim lewym kole, wydaje mi się, że stało się tak po wymianie opon na zimowe (z 17 na 16). Co może być przyczyną?

helios - 2012-03-08 10:55:56

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Felgi 16 metalowe z kołpakami 5x108 komplet 4szt!

Ostatni post:

SPRZEDAM W DOBREJ CENIE KOMPLET
http://aukro.rol.ro/felgi-16-metalowe-z-kolpakami-5x108-komplet-4szt-i2169247768.html

PIOTR - 2012-02-27 08:48:27

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Wycieraczki niesprawne

Ostatni post:

Witam mam problem i potrzebuję porady fachowca, wycieraczki w moim peugeot 407 2005 rok, przestały działać. Na szybie był śniegu chciałem go sciągnnąc wycieraczkami i klaps jedna wycieraczka trochę się ruszyła druga wcale. Sprawdziłem bezpiecznik f12 jest cały nei jest przepalony zamieniłem go również an sprawny i nic nie pomogło wycieraczki ani drgną. Podejrzewam że spaliłem silniczki. Potrzebuje krótki instruktarz jak się do nich dobrać i jak sprawdzić czy obydwa są spalone. chyba że jest to inna przyczyna usterki niż moje podejrzenia. Za każdą poradę będę wdzięczny, jestem z Poznania więc jeśli ktoś chcę pomóc lub zna dobry sprawnych i tanich fachowców w tym mieście będę zopowiązany za kontakt do nich.

norbi19-89 - 2012-02-21 18:52:42

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Przeprogramowanie taśmy,przełącznika zespolonego

Ostatni post:

Witam,

Mam uszkodzoną taśmę od ESP w przełączniku zespolonym, więc chciałbym go wymienić. Niestety po sczytaniu oznaczeń ze starego przełącznika nie mogę znaleź nigdzie używanej takiej części (za nową zawołali mi 2000zł)

96630723XT
Soft 2.30
COM 2005
12.03.2008 - czy autko z 2005 nie powinno posiadać innej daty? a może świadczy to o tym, że był on już wymieniony?

Czy jest możliwość przeprogramowania taśmy(przełącznika) kupionego z innymi oznaczeniami i ewentualnie jak i gdzie to można zrobić. Używane przełączniki kosztują 300-400zł.

spec26 - 2012-02-08 11:50:16

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: drgania

Ostatni post:

podczas jazdy mam problem ,, jadąc od 90 km /h do 110 km/h mam wibracje przedniego prawego koła,,, wymieniłem oponę , felgę , zrobiłem zbieżność , byłem na stacji diagnostycznej wszystko sprawne a dalej jest problem ,, może mi ktoś w tej sprawie doradzić,,,

jackbre - 2012-01-29 11:36:10

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: pollen filter

Ostatni post:

jak wymienic pollen filter

grzegorz - 2012-01-21 17:00:45

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: ikonka serwis

Ostatni post:

witam posiadam peugeota 407 z 2005 roku po przejechaniu 30 tys km na wyswietlaczu pojawił sie komunikat serwis czy i jak mozna usunac ta ikonke z wysietlacza auto jest sprawne i ze wzgledu na lata juz nie korzystam z serwisu prosze o pomoc czy samemu mozna usunac ta ikonke z wyswietlacza dziejuje i pozdrawia

maniek - 2012-01-14 20:35:21

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: elektryka

Ostatni post:

do Agnes:
elektryka szwankuje..masz auto sprowadzane mowisz.. a bezwypadkowy chociaz..?

net - 2012-01-06 21:03:07

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: elektryka

Ostatni post:

do Agnes:
elektryka szwankuje..masz auto sprowadzane mowisz.. a bezwypadkowy chociaz..?

net - 2012-01-06 21:03:05

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wymiana żarowek tylnych lamp

Ostatni post:

wymiana zarowek tylnych lamp peugot 407

marooo - 2011-12-11 13:18:32

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: felgi 15 czy 17

Ostatni post:

mam Peugeot 407 na felgach 17 chce na zimę założyć felgi 15 wejdą ??

krzys9004 - 2011-11-11 07:18:32

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Brak uruchomienia gdy temperatura przekracza 30 C

Ostatni post:

Witam jestem posiadzczem Peugota 407 1,6 hdi z 2006 r. pojawił sie problem z uruchomieniem silnika gdy temperatura otoczenia przekracza 30 C. Dostaje różne komunikaty - AirBag faulity,ESP system faulity, innym razem przepalona żarówka itp. proszę o pomoc.

bodek49289 - 2011-09-22 18:33:35

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: jAK WŁĄCZYĆ TEMPOMAT W PEUGEOT 407 Z gRUDNIA 2005R.

Ostatni post:

jAK WŁĄCZYĆ TEMPOMAT W PEUGEOT 407 Z gRUDNIA 2005R.
PROSZE O POMOC - POZDRAWIAM

kRZYŚ - 2011-09-21 18:30:43

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: wentylator chłodnicy

Ostatni post:

Witam. Potrzebuje wentylatora chłodnicy do 407sw 1,8 - czy ktoś moze pomóc? Przeszukałem juz wiele serwisów internetowych i niestety brak.. prosze o pomoć.dzięki.

radek - 2011-06-07 15:18:50

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Słaba jakość

Ostatni post:

Witam wszystkich żenujaca słaba jakość materjałów czujniki cisnienia w oponach to bubel klapka mieszalnika powietrzna wada fabryczna kosmiczna cena wymiany

DArek - 2011-04-27 15:12:33

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Układ kierowniczy

Ostatni post:

Proszę o pomoc - jaki olej lub płyn zaleca producent do układu wspomagania
kierownicy , bardzo dzięki i pozdrawiam.

tarnowski16 - 2011-03-14 22:01:52

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: pasek rozrządu w 407hdi

Ostatni post:

Witam,słyszalem wiele opinii na temat wymiany paska rozrządu w peugeocie 407 2.0hdi.Jedni mówia ze należy jej dokonać po 140.000 tys,inni że po 180.000 km.Czy ktoś może wie jak jest na prawde? Z góry dzięki

Piotrek 11 - 2011-03-14 21:49:34

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Tempomat

Ostatni post:

Pomocy jak mam wlaczyc tempomat w moim autku i wogole jak sprawdzic czy on dziala pierwszy raz mam auto z tempomatem i nie wiem jak to zrobic .Dzieki

kasia - 2011-01-24 12:01:47

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: PEUGOT

Ostatni post:

KUPIŁEM TAKI MODEL W SALONIE PRZY RADZYMIŃSKIEJ W WARSZAWIE I JAK DO TEJ PORY JESTEM ZADOWOLONY.

MUSZTARDA - 2010-07-06 20:07:54

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407: Klasa wyższa w średniej

Liczba wszystkich odpowiedzi: 21

Ostatni post:

Troszkę niezgadzam się ze skrzynią biegów oraz spalaniem .Na 800 km -
poza miastem 300 i w mieście reszta - spala około 8 litrów. Jeżdzę na
paliwach sprawdzonych.
Takżeklimatyzacja pozostawia w swojej wydajności wiele do życzenia.
Reszte potwierdzam.

golencjusz - 2010-06-05 00:26:56

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: komputer pokładowy

Ostatni post:

czy można ściągnąć instrukcję obsługi komputera w 407, 2005, 2.0 HDI z internetu?

Walery - 2009-12-05 19:43:09

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Wymiana żarówki lampa tył Peugeot 407

Ostatni post:

Proszę o pomoc. Komp. w mojej 407 wyświetla komunikat o spalonej żarówce "stop" lub "pozycja" w tylnej lampie. Jak zdemontować lampę i się dostać do tych żarówek. Dzięki za pomoc.

W POTRZEBIE - 2009-11-03 23:04:15

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Lusterko

Ostatni post:

Czy w 407 da się wymienić standardowe lusterko wewnętrzne na automatycznie ściemniające się?

DJU - 2009-10-12 16:25:27

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Prawdziwy Peugeot 407

Ostatni post:

Ładne autko

Pablo - 2008-09-09 18:37:31

Czytaj ten wątek

Forum Peugeot 407: Peugeot 407 Sport SV

Ostatni post:

Bardzo ładny ten peugeot 407,też mi sie podoba,ale dużo kosztuje

Paulina - 2008-03-26 17:22:50

Czytaj ten wątek

Dodaj swój wątek Przejdź do Forum Peugeot 407

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2014